anlatımlı bebek patıklerı,El Sanatları Coçuk ve Bebekler için Örgü Modelleri Patik Örnekleri anlatımlı bebek patıklerı - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Tığ Işi Bere örn

Kare Motifli şal...

Iki Hoş Süveter -

boncuklu havlu kenaTüm Kategoriler


Sayfalar


anlatımlı bebek patıklerı,El Sanatları Coçuk ve Bebekler için Örgü Modelleri Patik Örnekleri anlatımlı bebek patıklerı


Yapılışı:
39 ilmek başlayın."18 ilmek haraşo örün" şişe bir kere ip dolayın "1 ilmek haraşo örün "yine şişe bir ilmek dolayın "19 ilmek haroşa örün.
Bu şekilde toplam 5 kez arttırma yapın.Yani ilk 19 ilmekten sonra ve son 19 ilmekten önce sadece örgünün ön yüzünde şişe bir ilmek dolayın.
5 sıra haraşo örmüş oldunuz.Patiğin tabandaki burun kısmı oluşmuş oldu (9 ilmek)
Şimdi bütün ilmekleri 7 sıra düz örün.Örgünün ön yüzüne gelin "17 ilmek düz örün "18.ci ve 19 ilmeği beraber düz örün,"sol şişte 19 ilmek kalan kadar yine düz örün."yine iki ilmeği beraber düz örüp soldaki ilmekleri örmeden şişte bırakarak geri dönün arka yüzdeki 11 ilmeği ters örün.
Tekrar geri dönüp yine aynı işlemi uygulayın Yanlarda bekleyen ilmek sayısı 10 olana kadar ortadaki eksiltmeye devam edin.Eksiltmeler yapılırken sadece ortadaki 11 ilmek örülecek yanlardaki ilmekler örülmeden geri dönülecek.
(Aşağıdaki resimlerdeki gibi burun kısmı oluşmuş oluyor.Resimleri daha önce çekmiştim o patiği sadece düz ördüğüm için değişik gelebilir ama yapılışı aynı.)
Daha sonra bütün ilmekleri3-4 sıra düz örüp çift lastik örmeye geçilecek "2 düz 2 ters"24 sıra sonra bitirilecek.

MODEL 40


39 İlmek atarak 1 sıra ters örün.Ön yüze geçtiğinizde 1 haroşa örün, 1 arttırın ( şişe bir kez ip dolayın) 18 ilmeği haroşa örün,1 ilmek arttırın,1 haroşa örün 1 ilmek arttırın.Sonraki 18 ilmeği haroşa örün.1arttırın,1 haraşo örüp sırayı tamamlayın.Böylece sıra sonunda 4 ilmek artmış olacak.
Sonraki 4 sırda (örgünün arkasında değil sadece önünde)aynı arttırma noktalarından 4 ilmek arttırmaya devam edin.(18 er ilmekler sabit kalacak şekilde.)Toplam 5 sıra haroşa olduktan sonraşişinizde 59 ilmeğiniz olmuş olacak yani 20 ilmek arttırmış oluyoruz.
2 sıra düz örüp patiğin kenar kısmındaki tırtıklar için 2 ilmeği düz olarak beraber örüp ,şişe bir ip dolayın,sıra sonuna kadar aynı şekilde örün.Yine 2 sıra düz örün.
5 sıra haroşa örün,sonraki sırada patik burnu için örgü ortasındaki 11 ilmek üzerinden düz örmeye başlayın,ancak yanlardaki 24 ilmekten bir ilmeği her ön sırada 1 ci ve 11 ci ilmekle beraber örün.2 kenardaki bekleme ilmeklerinden 8 kere 1 er ilmek eksilttikten sonra,eksiltmeye devam ederk 2 sıra haroşa örün.
Tekrar düz örgüye geçip ortadaki 11 ilmeğin her iki yanında 16 şar ilmek kalana kadar eksilterk örmeye devam edin.
17 sıranın başından itibaren patik boğazına bağcık yeri yapmak için 2 ilmeği düz olarak beraber örüp şişe 1 ip dolayın.Sıra sonuna kadar aynen örün.Arka sırayı ters örün.19. cu sıradan itibaren motif şemasını takip ederek örgüye devam edin.
Bağcık ajurundan itibaren 20 sıra olduğunda 2 sıra haroşa örerek bütün ilmekleri kesin.Küçük ponponlar ve bağcığını hazırlayıp geçirin.
El Sanatları Coçuk ve Bebekler için Örgü Modelleri Patik Örnekleri anlatımlı bebek patıklerıAbout the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica