Selanik Örgüsü Anlatım, - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Tığ Işi Bere örn

Kare Motifli şal...

Iki Hoş Süveter -

boncuklu havlu kenaTüm Kategoriler


Sayfalar


Selanik Örgüsü Anlatım,
İp ön tarafa geçirilip, 1. ilmek sol şişten sağa alınır.

Sonraki 2 ilmek düz (isterseniz ters de olabilir) örülür.

Bütün işlemler 1. sıradan itibaren tekrar edilir.

Örgü videolarından ikincisi büzgülü - petekli lastik örgü videosu. Videoyu izleyemenler için petekli lastiğin yapılışı:İlk 3 ilmek ters örülür.
Sonraki 3 ilmek sağ şişe alınıp, ip öne geçirilir. Ardından aynı 3 ilmek bu sefer sol şişe alınır.
İp geriye alınıp, aynı 3 ilmek düz örülür
Bütün işlemler 1. sıradan itibaren tekrar edilir.
Örgü videolarından üçüncüsü ise yalancı - balıkçı lastik örgü videosu. Videoda yalancı lastik örgüsüyle atkı örülüyor. Bayan atkıyı 9 numara şişle örülüyor. İpte şu an piyasada akıllı ip diye ismi geçen bir ip olmalı. Atkı 26 ilmek üzerine kurulmuş ve 15 cm civarında. Videoyu izleyemenler için balıkçı lastiğin yapılışı şöyle;İlk 2 ilmek düz örülür.
Sonraki 1 ilmek arkadan örülür
İplik öne alınıp, sonraki 1 ilmek ters örülür.
Bütün işlemler 1. sıradan itibaren tekrar edilir.
Videolardaki örgüleri, Türkiye’de yapan bayanların ne isim verdiğini bilmiyorum doğrusu. Çünkü ben bunları yeni araştırdım ve öğrendim. Örgü konusunda Türkçe kaynak bulamadığm için İngilizce sitelerden araştırdım ve yukarıdaki isimleri İngilizce’den çevirdim. Örgü isimlerinin Türkçe karşılıklarını bilen bayanlar lütfen bana söyleyebilirler mi?

Sizin için flickr’dan seçtiğim, yabancı arkadaşların lastik örgü çeşitlerinden yaptıkları şeyleri aşağıda görebilirsiniz. Böylece fotoğraflardan beğendiğiniz örgülerin videolarını seyrederek, vakit kaybetmemiş olursunuz. Her ne kadar kısa videolar seçmeye çalışsam da, bazen videoların yüklenmesi uzun sürebiliyor. Bu yüzden önce örgü resimlerini incelemenizi tavsiye ederim.

Yalancı selanik örgüsü ile altta gördüğünüz gibi, kendinize ve bebeklerinize çeşitli atkı, bere ve kazaklar örebilirsinizAbout the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica