Örgü Çocuk Beresi ve Eldiveni Yapımı Tarifi - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Bayanlar için çok

Harika Bir Hirka - B

antep ajuru salon t

Tığ Işi DalgalıTüm Kategoriler


Sayfalar


Örgü Çocuk Beresi ve Eldiveni Yapımı Tarifi

Örgü Çocuk Beresi ve Eldiveni Yapımı Tarifi


Malzemeler

  • iplik
  • 7 numara şiş
  • Kırmızı iplik
  • iğne

Berenin Yapılışı
Örgümüze 90 ilmekle başlıyoruz. Ön sırayı düz, arka sırayı ise ters olarak 57 sıra örüyoruz. Daha sonra 7 ilmek örüp 2 ilmek kesiyoruz. Örgüye aynı şekilde devam ediyoruz ve 80 ilmeğe düşüyoruz. 6 sırada 4 ilmek örüp 2 ilmek kesiyoruz. Bu şekilde örgüye devam ediyoruz ve 55 ilmek kalıyor. Sonra 3 ilmek örüp 2 ilmek alıyoruz. 90 sıra yapıldıktan sonra kesiyoruz ve üstten iğneyle dikiyoruz. Daha sonra kırmızı iplikle işleme yapıyoruz.

Eldivenin Yapılışı
36 ilmekle başlıyoruz. her iki yandan 1′er ilmek arttırıyoruz. 57 ilmek olduğunda 28 sıra örüyoruz. 2 yandan 7′şer 14 ilmek ayrılır ve ayrı 4 şişle örüyoruz. 47 ilmek de ayrı örülerek 23 sıra yapıyoruz. 33 ilmek olana kadar 2 yandan 1′er ilmek kesiyoruz. Ve daha sonra tüm ilmekler kesilerek bitiriyoruz.
Parmakların yapılışı:
14 ilmek 4 tane şişi takıyoruz. 22 sıra olana kadar örüyoruz ve keseriyoruz. Daha sonra son sırayı dikip eldivenimizi tamamlıyoruz.
About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica