mefruşat kursu 2: hareketli aplike - nakışlar - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Reglan Kol Kazak ve

Atkı Modelleri - At

Dantel Mutfak Takım

Güzel Patik örneğTüm Kategoriler


Sayfalar


mefruşat kursu 2: hareketli aplike - nakışlar

mefruşat kursu 2:
hareketli aplike - nakışlar

hareketli aplikemefruşat kursunun 2. dersinde hareketli aplike ve çeşitli nakış teknikleri gösterildi. bu ara kurdele işi ile yastık işlemeye devam ediyoruz. ilk yastık denemelerimizi tafta kumaş üzerine yapıyoruz. hacerâ??le aynı örneği işliyoruz ve yastıkları kısmet olursa anneme hediye edeceğiz. yastıktan sonraki denememiz ise seccade olacak. birşeyler ortaya çıkmaya başladıkça kurs daha zevkli hale geliyor.

malzemeler:

 • artık kumaş parçası
 • azıcık kumaş tela
 • azıcık elyaf
 • 12 no nakış ipi

hareketli aplikenin yapılışı:

 1. yaprak şekli verdiğiniz parşömen kağıt kalıbına göre, kumaşınızla 2 katlı bir yaprak kesin. bir yaprağın altına kumaş telayı ütüleyerek yapıştırın. telanın üzerine yaprağın bombeli durabilmesi için yaprak şeklinde kestiğiniz elyafı yerleştirin. yaprakları tersten elde birbirine dikin. ucundan az bir kısmı dikmeyin. (buradan ters çevrilecek.)
 2. yaprağı açık bıraktığınız kısımdan ters çevirin. dikmediğiniz kısmı gizli dikişle elde dikin.
 3. son olarak   sap işi nakış ile yaprağı örnek bezinize tutturun. sap işini merak edenler stitch guideâ??a bakabilirler.

nakışlar öğrendiğimiz nakış tekniklerini sağ tarafta görebilirsiniz. isimlerini şu an tam hatırlamadığım için hacerâ??e sorup sonra yazmak istiyorum. bilen varsa da söyleyebilir. bu arada mefruşat kursu diye ayrı bir kategori ekledim. böylece kurs notlarına sağ sütundan kolayca erişebilirsiniz.

 1. japon işi
 2. rokoko
 3. boncuklu zikzak
 4. kuş ayağı (bu ismi hacer vermiş :
  ))
 5. â?¦.
 6. yaprak işi
 7. boncuklu hristo teğeli  
 8. kazayağı
 9. gölge işi
 10. kordonlu sap işi
 11. sap işi
 12. çift sıra boncuklu sap işiAbout the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica