Kurdele ile Minik Gül Yapım Tekniği & E.G 53 Kurdeleli iğne Oyası ~Video - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
kanser modelinden y

Otobüs çocuk Atkı

Süper Havlu Kenarı

Kurdeleli Bebek ElbiTüm Kategoriler


Sayfalar


Kurdele ile Minik Gül Yapım Tekniği & E.G 53 Kurdeleli iğne Oyası ~Video

Ders 11:
Kurdele ile Minik Gül Yapım Tekniği & E.G 53 Kurdeleli iğne Oyası ~Video

kurdele nakışı + iğne oyası
Nigarâ??ın gönderdiği bu güllü oyayı eklemek üzereyken yapımıyla ilgili bu videoyu da bulmam çok güzel denk geldi. Bu oya örneğinde yok yok. Hem boncuk var, hem kurdele var, hem de iğne oyası. Bu aralar epey moda olan bir oya. Nigar bu aralar bu örnekten dışarı epey yapmış. Eğer okurlardan da isteyen olursa yapabileceğini söyledi. Bu yazıya yorum bırakarak isteğinizi belirtirseniz Nigarâ??ın mailini ulaştırabilirim. Aşağıdaki videoda bu gülün kumaş üzerinde yapımı gösteriliyor. Üstteki oyanın güllerinden yapabilmek için aynı tekniği kumaş kullanmadan uygulamalısınız.

Aslında bu gül yapım tekniğini uzun zaman önce vermek istemiştim. Hatta sırayı bozmayıp tomurcuk ve gonca yapım tekniklerini verdikten sonra minik gülü göstermek istiyordum. Ne olduysa o tekniğin videosu yerine direk katlamalı gül tekniğinin videosunu çekmişiz. Herşey de bir hayır vardır, bu aralar onu da çekerim derken, efendim bir arkadaş bizden önce davranıp, minik gülün yapılışını videolamış. Demek ki bize başka tekniklerin videolarını çekmek düştü.

Bu gülün bir diğer ismi de hasta gül. Bu minik gülün yapımında 4 ya da 7 mm kalınlığında kurdele kullanabilirsiniz. Daha kalın kurdele kullanırsanız ve daha fazla teğel alırsanız, daha iri güller elde edersiniz. Teğelleri birbirine daha yakın alırsanız daha minik güller, uzak alırsanız da daha büyük güller elde edebilirsiniz. Eğer kısa aralıklı teğelle başlayıp, uzun aralıklı teğelle devam ederseniz daha farklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Daha kısa kurdele kullanırsanız yapacağınız güller tomucuk görüntüsünde olur. Teğellerinizi kurdelenin bir sağından bir solundan alarak yaparsanız daha sivri yapraklar elde edebilirsiniz.

  • Kurdeleli iğnenizi kumaşın üzerine çıkarıp, kurdeleyi kumaştan 3cm kadar ileride tutup, bir kere iğneye dolayın.(Tomurcuk yapımındaki gibi, fransız düğümü ya da kolonial düğüm de deniyor.)
  • Ardından kurdeleyi diğer elinizle sıkıca tutarken, kurdelenin içinden zikzak şeklinde kurdelenin iğneyle teğel alın. Yani iğneyi kurdelenin bir altından bir üstünden geçirip, kurdeleyi kumaşa en yakın kısmına kadar teğelleyin ve iğneyi kumaşın üzerine çıkardığınız yerin hemen yanından kumaşın altına geçirin.
  • iğneyi alttan düzgünce çekin. isterseniz ortasına boncukta işleyebilirsiniz.About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica