Hediyelik Aslanlı Bebek Lifleri - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Turuncu Yelek patik

örgü Bebek Patik Ã

Gri çizgili Bere -

Gül Desenli DantelTüm Kategoriler


Sayfalar


Hediyelik Aslanlı Bebek Lifleri

Hediyelik Aslanlı Bebek Lifleri

Şimdi başlığı görünce şaşırmış olabilirsiniz. içinizden â??ördeklisini, kuşlusunu, civcivlisini örsene, aslanlısı da nerden çıktıâ? diye geçirmiş olabilirsiniz. Ama böyle şirin aslancıkları görünce düşüncenizden vazgeçeceğinize eminim. Bu lifte püsküllü kısımlar aslanın yeleleri olarak düşünülmüş. Ben kahverengi lif ipi bulamayınca bu renkteki iplerle ördüm.

Bu aslanlı lifleri ne zamandır örmek istiyordum, ama ipim yoktu. Geçen pazartesi uzun zamandır hayalini kurduğum Eminönü seyahatimi gerçekleştirip, Kürkçühanâ??dan lif için iplerimi alınca hafta sonu işte bu şirin lifleri ördüm. Bir lifi bir günde örmeyi bitirdim. Püsküllü örme videosunu izlemek için tıklayın. Ben de bu lifleri sırf bu videonun yardımıyla yaptım. Başlangıçta yapımı biraz zor gelebilir püsküllerin. Ama el alıştıkça püsküllerin örülmeleri kolaylaşıyor.

Elim biraz bola alışkın olduğu için epey büyük oldular. Aslında benim niyetimde daha ufakça bebek lifi örmek vardı. Ama ne olur ne olmaz çokta küçük olmasın deyince yaklaşık 30 cm civarında oldu benim liflerim. Bir dahakine daha ufak yapmayı düşünüyorum. Ayrıca örneğin aslında bir ilmek püsküllü, diğer ilmek düz örülüyor, ortada aslanın suratı olan kısım ise asıl örnekte düz örülmüş, ben haroşa ördüm. Ben lifleri örmek için acele edince ona da dikkat etmemişim. Sarı lifi, lif ipini 2 kat yaparak kullandım. Püsküllü kısımlar bayağı ip yediği için, az kalmış iplerinizle liften örmeye başlamanızı tavsiye etmem.

Lifler püsküller sayesinde yumuşacık oluyor, gene püsküller sayesinde bol su ve köpük tutan bu lifler bebek ve çocuk lifi olarak kullanmak için ideal. Hem görüntüleriyle hem de kullanışlılıklarıyla minikler çok sevecek. Suyu sevmeyen çocuklarınızı suya alıştırmak için de bu liflerden örebilirsiniz.

aslanlı bebek lifi aslanlı bebek lifi  2
Lifin Yapılışı:

  • Lifi büyük yapmak için 45-50 civarı, küçük yapmak için 20-25 civarı ilmek alın.
  • ilk sırayı 1 püskül + 1 düz şeklinde örün. (Burası gözümden kaçtığı için ben her ilmeği püsküllü ördüm.)
  • ikinci sırayı ters örün.
  • Üçüncü sırayı 1 düz + 1 püskül örün.
  • Dördüncü sırayı 1 düz + 1 püskül şeklinde örün.
  • Bu dört sırayı her seferinde tekrarlayın.
  • Aslanın suratını lifin tam ortasına getirip suratı 6- 9 ilmek üzerine düz (1 sıra düz + 1 sıra ters) örün. (Suratın altında büyük örecekseniz 8 sıra püskül, küçük örecekseniz 4 sıra püskül kalsın.)(1 düz + 1 ters)
  • Lifi tamamlayıp askısını zincir çekerek örün ve siyah orlonla aslana göz ve ağız işleyin.

Merak edenler için; lifin arka kısmında püskül olmuyor.

Ben bu lifleri çok severek ördüm. Genelde bir örneği sevdim mi bıkana kadar konfeksiyon işi yapmayı severim:
) Bu lifte favori örneklerimin arasında yerini aldı. Lifleri örmeye başlarken hediye etmeyi düşünmüştüm. Şimdiden yerleri belli oldu bile..

Lif tasarım:
Alice BellAbout the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica