BOLERA MODELi - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
kanser modelinden y

Otobüs çocuk Atkı

Süper Havlu Kenarı

Kurdeleli Bebek ElbiTüm Kategoriler


Sayfalar


BOLERA MODELi

BOLERA MODELi

Malzemeler:

300 gr ip
ip kalınlığına göre örgü şişi

Örülüşü:

Boleramıza önün alt kısmından başlayacağız. 38 beden için yaklaşık 9 tel(9 cm. ) başlalacağız ve yuvarlağa yakın şekli verebilmek için önce artırıp sonra keseceğiz.

Boleranın ilk sırası düz örülecek ve bir tarafından tek tel artırılacak. Her gidip gelmede aynı taraftan tek tel artıra artıra örülecek. Örgümüz bedenimize göre örebilmek için daima ölçmek gerekecek. artırmalar göğüs genişliğine ulaşınca ve koltuk seviyesine gelmiş olunca koltuk kesilecek ve artırma yaptığımız tarafta bir kaç sıra artırmasız örülecek. Koltuk kesiminden sonra iki sırada bir koltuk tarafının içinden tek tel 3 defa kesilecek. artırma yaptığımız tarafta artık sıraların gidip gelmelerinde tek tel tek tel kesilecek. yaklaşık 12 tel kalana kadar bu işlem devam edecek ve 12 tel kalınca örgü kesilecek.

Örgümüzün diğer yanı aynı şekilde yapılacak. artırmalar ve eksiltmelere dikkat etmek gerekir ki parçalar tek tek olmasın.

Bu arada kenar lastiğide örülecek. Genişliği 12 cm olacak ve örgü bitirilince kenarlara dikilecek.
About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica