Mumları Süsleyelim - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Bayanlar için çok

Harika Bir Hirka - B

antep ajuru salon t

Tığ Işi DalgalıTüm Kategoriler


Sayfalar


Mumları Süsleyelim

Mumlar yaşamın her köşesinde kullandığımız aksesuarlardır. Sadece aydınlatma aracı olarak değil, süs eyşası ve özellikle de dekoratif detaylar olarak vazgeçilmezlerimizdendir. Doğumgünlerinde pastaların üstünde, romantik akşam yemeklerinde masalarda bazen de canınız çok sıkkın olduğunda rahatlamak için kullanırız. Çoğumuzun evinin başköşesinde, oldukça çok para verilmiş bir altlığın üzerinde duran bir mum vardır. Ama şık mumlar için par harcamanıza gerek yok, kolaylıkla bulabileceğiniz bir kaç eşyayla güzel bir mumluk yapabilirsiniz.

Gerekli malzemeler
Yaprak şeklinde metal pullar
Bakır renkli aliminyum folyo
Sağlam bir makas
Bant (güzel bir rengi olursa iyi olur
Mum

Yapılışı
1. Metal yaprakları bakır rengi folyoyla kaplayın, kaç tane kullanacağınıza mumunuzun büyüklüğüne göre karar verebilirsiniz.
2. Metal yaprakların uçlarını ya da gerekli gördüğünüz kısımlarını gerçek yapraklara benzemesi için bükün, hatta isterseniz sivri bir obje yardımıyla yapraklarınıza damarlar çizebilirsiniz.
3. Bir santimetre kalınlığındaki bir alimünyum folyoyu mumun alt kısmına sarın. Bunun üzerine daha sonra yaptığımız yaprakları yapıştırabişlirsiniz.
4. Bir diğer yöntem de tel yardımıyla yaprakları taç şeklinde birleştirmek. isterseniz bu tacı direk mumun dip kısmına koyabilirsiniz, ya da daha önce sardığınız alimünyum folyonunu üstüne yapıştırabilirsiniz.

Eğer istediğiniz renkte alimünyum folyo bulamadıysanız, folyoyu boyayabilrsiniz. Fakat boyadıktan sonra sertleşip şekil almayacağı için, önce şeklini verip, sonra boyamalısınız.
About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica