Maket Uçak yapımı - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
kanser modelinden y

Otobüs çocuk Atkı

Süper Havlu Kenarı

Kurdeleli Bebek ElbiTüm Kategoriler


Sayfalar


Maket Uçak yapımı

“istikbal Göklerdedir” diyen Atatürk, gelecek, yurd savunmasında havacılığın önemini daha o zamanlardan görmüştü.

işte bu amaçla havacılığın sevilmesi ve gelişmesi için,ayrıca elimizdeki zamanı en iyi şekilde kullanmak ve yapılan işten zevk almak için maket uçak yapımıyla uğraşanların istanbul Yeşilköy deki Hava Harp Okulu içindeki kısa adı iHMPMUK(istanbul Havacılık Müzesi Plastik Model Uçak Kulübü) bünyesinde faliyetlerini sürdüren maddi menfaat gözetmeyen bu insanlar hem zamanlarını değerlendirip, hemde havacılık la ilgili bilgi ve becerilerini aynı kulüp içinde paylaşmaktalar.

 

Maket uçak yapımı yapılan o uçakla ilgili her türlü bilgiyi öğrenirken kendilerini geliştirirken, ayrıca yapılan uçakarın maketleri orjinalleri ile birebir aynı olması için hiçbir detayın kaçmamasına özen göstermektedirler. Klüpün ilginç bir özelliği, Hava Kuvvetleriâ??ne ait Havacılık Müzesiâ??nin içinde bulunmasıdır. Dünyada nadir de olsa örnekleri bulunan bu yapılanma neticesinde modelciler, modellerini yaptıkları uçaklarla iç içe olabilmektedirler.

Maket uçak imalatında ustalaşmak ilk önce yapım tekniklerini iyice öğrenip uygulamakla başlanır.Bunu yaparken sabırla maketin en ince detaylarını yapmak gerekir.

Başlıca yapım teknikleri ise,

1 Parçaların yerinden çıkarılması:

2 Yapıştırma:

3 Boşlukların doldurulması:

4 Kaybolan Detayları Yenileme:

Boyama

Yüzey Hazırlığı:

Hard Mask:

Fırça ile Boyama:

Sprey Boyalar:

Orange Peel Oluşumu ve Önlenmesi:

Weathering: ( Maketin gerçek araç gibi, çevresel etkilere maruz kalmış havası vermek için yapılan her türlü işleme â??weathering â?? denir.)

1 Solmuş boya:

2 Ölçeğe uygun renk hazırlama:

3 Toz, çamur vb.

4 Wash ( Temelde wash, çok inceltilmiş boya ile maketin çukur yerlerini, detay çizgilerini vb. belli etme işlemidir)

Dry-Brush (washâ??ın aksi işlemleri)

Akıntılar

Kuru pasteller

Kısaca yukardaki maket yapımı ,tekniklerin açıklamalarını ve havacılık müzesi ile ilgili tüm bilgileri internet sitesinde bulabilirsiniz. Göklerdeki yıldızlarınızla kalplerinizdeki yıldızlarınız daima parlasın…
About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica