GALVANiZ BOYAMA - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
kanser modelinden y

Otobüs çocuk Atkı

Süper Havlu Kenarı

Kurdeleli Bebek ElbiTüm Kategoriler


Sayfalar


GALVANiZ BOYAMA

Gerekli Malzemeler:
Daha önce isteğe göre boyanmış obje
Patina yapılması istenen renklerde akrilik boyalar
Sünger

Bu tekniğe mermerleme de denir. Renk seçiminizi zevkinize göre ayarladıktan sonra, süngerleme işlemini de yine isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Önce objenizi temel boyama tekniğinde anlatıldığı gibi boyayınız.

patina1
Patina işleminin yoğun ya da hafif olması size bağlıdır. Patina rengini farklı renklerden elde edecekseniz bu renkleri bir yerde karıştırınız.

patina2
Süngeri önce ıslatıp sıkınız.
Sonra boyaya batırıp obje üzerine uygulamaya başlayınız. Bu işlemi düzenli bir çizgi şeklinde yapmaya çalışmayınız. Tersine dağınık olmalıdır. Patina yoğunluğunu zevkinize göre ayarlayınız.

patina3 patina4

patina5

Patina bittikten sonra vernikleme yaparak objeyi kullanabilirsiniz. isterseniz örnekte olduğu gibi dekupaj ile tamamlayabilirsiniz.

patina6
NOT: Süngeri patina yapacağınız renklere batırmadan önce glaze’e batırırsanız renklerin birbirine daha iyi kaynaşmasını sağlayabilirsiniz.
About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica