Bebeğin Zeka Düzeyi, IQ Testi, Zeki çocuk, Bebek Sağlığı - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
tığ işi şık sÃ

çok Hoş - Örgü K

Ilginç çocuk şapk

tığ işi oda takÄTüm Kategoriler


Sayfalar


Bebeğin Zeka Düzeyi, IQ Testi, Zeki çocuk, Bebek Sağlığı

Bebeğin Zeka Düzeyi, IQ Testi, Zeki çocuk, Bebek Sağlığı  

 

Yapılan araştırmalar, bebekken anne sütüyle beslenen çocukların zekâ düzeylerinin mamayla beslenenlere göre 8 puan daha fazla olduğunu ortaya koydu.

 

Çocuk yaşamında sağlıklı bir beslenmeye giden yolda atılması gereken ilk adım, anne sütü ile emzirme. Uzmarlar, emzirmenin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çekiyorlar ve anne sütü ile beslenen çocukların zeka düzeylerinin mamayla beslenenlere göre 8 puan daha yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Sağlık Bakanlığı’ndan edinilen bilgilere göre, anne sütüyle emzirme, sağlıklı bir beslenmenin üç temel öğesini â??â??yiyeceği, sağlığı ve bakımıâ??â?? kusursuz biçimde kaynaştırıyor.

 

Yapılan araştırmalar, bebekken anne sütüyle beslenen kişilerin zeka düzeylerinin(IQ) mamayla beslenenlere göre 8 puan daha yüksek olduğunu gösteriyor. Öte yandan araştırmalar, emzirmeye erken başlama ile doğum sonrası kanama riskinin azalması arasında güçlü bir bağlantı olduğunu da ortaya koyuyor. Ayrıca, bebeğin emzirilmesine doğumdan hemen sonra başlanılması, rahimde kasılmayı uyarıyor ve kan kaybını azaltıyor. Bebeklerini emziren annelerde menapoz öncesi göğüs kanseri riski azalıyor.

 

Emzirme ne kadar uzun sürerse kanser riski o kadar düşüyor. Alınan bilgilere göre, bebek ölüm oranlarının yüksek olduğu ülkelerde, mamayla beslenen bir bebeğin, yalnızca anne sütüyle beslenen bir bebeğe göre ishalden ölme riski 14, zatürreden ölme riski 4 kat daha fazla gerçekleşiyor.

Not:
Bloğumuz, Bebek ve Çocuk Sağlığı hakkında bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bebeğinizin veya çocuğunzun sağlık sorunlarını varsa mutlaka konusunda uzman doktorunuza başvurunuz.
About the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica