çizme Gibi örgü çorap Modeli Yapilisi - Çorap Desenleri, ÖrgüÇorap Desenleri - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
şortlu Takımlar -

Harika Tunik Modeli

örgü Modelleri - B

Filizce şaka Gibi MTüm Kategoriler


Sayfalar


çizme Gibi örgü çorap Modeli Yapilisi - Çorap Desenleri, ÖrgüÇorap Desenleri
NASIL MI ÖRÜLÜYOR? Anlatayım buyurun:

Şişe 90 ilmek atıp 2 düz,2 ters 18 sıra(yaklaşık 4 parmak kadar) lastik örün.Haroşa örgüsüne geçin ,örgünün bir tarafından ve her sırada 1 ilmek olmak üzere 13 ilmek eksiltin (diğer tarafta eksiltme yapılmayacak,eksilen taraf burun kısmı oluyor).77 ilmek kalınca tam tersi eksilttiğniz ilmekleri yine tek tek artırarak yani 90 ilmek olana kadar haroşa örmeye devam edin.Sonra yine 18 sıra 2 düz 2 ters lastik örün ,ilmeklerin tümünü kesin.
Burun kısmında eksiltip artırdığınız V şeklinde oluşan yeri ve lastiğin burun kısmını resimdeki gibi dikin,örgünün kenarlarını siyah iple yada başka renkle iki zincir çekip tığın başını dolamadan tığ ile dolaşın .
Yine tığ ile örgünün ipinden uzunca zincir çekip ayakkabı bağlar gibi ve resimde görüldüğü gibi zincirden yaptığınız bağcığı geçirin.
İlmek sayısı ve sıra sayısı herzaman dediğim gibi ipin kalınlığına göre değişebilir,kendinize göre ayarlarsanız daha iyi olur.Kısa çorap şeklinde örmek isterseniz ilmek sayısını eksilterek başlayın.


Örgü Çorap DesenleriAbout the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica