Yapilisiyla Beyaz Bebek Hirkasi - Bebek örgüleri, ÖrgüBebek örgüleri - Dantel Örnekleri ve EliŞleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Tığ İşi Bluz...

Arpa Boncuklu Ve çi

Lif örnekleri,

Pembe çorap - ÇoraTüm Kategoriler


Sayfalar


Yapilisiyla Beyaz Bebek Hirkasi - Bebek örgüleri, ÖrgüBebek örgüleri

Beyaz bebek hırkası için Nako bebek ipini kullandım 3,5 no şiş.

Yapılışı : Başlangıcında65 ilmekle başlanır. 3 sıra haroşa örülür.
Örneğin kuruluşu :
1.sıra : 7 ilmek kenar için haroşa + 1 artır + 1 düz + 1 artır + 7 düz + 1 artır+ 1 düz + 1 artır +8 düz + 1 artır +1 düz + 1 artır + 17 düz +1 artır + 1 düz + 1 artır +8 düz + 1 artır +1 düz + 1 artır + 7 düz + kenar için 7 haroşa olarak örülür.

2. sıra : kenar bantları haroşa diğer ilmekler ters olarak örülür.

3.sıra : 1 sıradaki örülmeye devam edilir. Artırma yerleri olan 1 düzler direk olarak düz örülür, bu düz ilmeklerin iki yanından birer tane artırılarak örülmeye devem edilir.

Artırma delikleri 12 tane oluncaya kadar.

12 tane olunca 1 sıra haroşa örülür. Daha sonra 2 ilmek birlikte örülür 1 artılar bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edilir.
Tekrar haroşa ile örülür.

Böylece aradaki kısım meydana gelir. Tekrar 12 sıra delik olduğunda bu kez örnekli ksıma geçilir. Önce kolları ördüm. Diğer kısımlara ip geçirip bağladım.Örneğin yapılışı : 2 ilmeği birlikte ör 1 artır 1 düz 1 artır 9 düz ilmek ör böylece sıranın sonuna kadar aynı. 6 sıra sonra bu kez örneği ortalacak şekide kurulur.

alinti
Örgü bebek örgüleriAbout the AuthorComments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica